Szybkie rozliczanie z NGLT poprzez platformę ALEO

2018.10.03

Finansowanie Dostawców.
Prosty sposób na szybką zamianę faktur na pieniądze.

Northgate Logistics wprowadza dla dostawców kolejne rozwiązanie usprawniające współpracę, a przede wszystkim korzystnie wpływające na ich płynność finansową. Program finansowania dostawców poprzez platformę transakcyjną dla firm ALEO jest już wykorzystywany przez pierwszych partnerów naszej grupy.

To bardzo wygodne narzędzie do zarządzania płatnościami, które – co ważne – nie tylko pozwoli skutecznie pilnować naszym kooperantom bezcennego cash flow, ale też utrzymywać pełną kontrolę nad transakcjami i kosztami finansowania ich poprzez ALEO. Wielką zaletą tej platformy jest pełna transparentność kosztów takich operacji, dzięki czemu jak na dłoni widzimy wynikające z nich korzyści – wyjaśnia Anna Krzyśko-Vasković, prezes zarządu Northgate Logistics. – Nasza firma podpisała umowę o Finansowanie Dostawców z ING Bankiem Śląskim S.A. Na jej podstawie bank może zapłacić za wystawione na NGLT przez dostawców faktury, jeszcze przed terminem ich płatności. Oczywiście, każdorazowo to nasz partner decyduje, które faktury sfinansować korzystając z tego programu – dodaje.

Ile to kosztuje?

Jeżeli dostawca NGLT chciałby otrzymać środki przed terminem wynikającym z faktury, Bank przeleje na jego rachunek kwotę należności pomniejszoną o koszt finansowania. Koszt będzie mu znany wcześniej, co pozwoli podjąć decyzję, które faktury chce sfinansować w programie Finansowania Dostawców (patrz: ilustracje poniżej). Im krótszy czas do terminu płatności faktury, tym koszt ten jest niższy. Wcześniejszą wypłatę można zlecić na minimum 5 dni roboczych przed terminem wskazanym na fakturze.

Ważne! Jeżeli płatność za fakturę ma nastąpić w terminie z niej wynikającym, partner NGLT nie poniesie żadnych kosztów.

 

Jak skorzystać z usługi Finansowanie Dostawców?

Jak skorzystać z usługi Finansowanie Dostawców?

 

Jak sfinansować fakturę?

Jak sfinansować fakturę?

 

Co zyskuje partner NGLT?

Argumentów „za” jest wiele, a wśród najważniejszych należy wymienić:

  • Pieniądze od ręki bez formalności i umów z bankiem (w różnych walutach)
  • Zmniejszone ryzyko niezapłaconej w terminie faktury
  • Bieżący dostęp do informacji o fakturach i zleconych płatnościach
  • Przewidywalny koszt widoczny jeszcze przed zleceniem finansowania

Dołącz do ALEO – to proste!

Wystarczy zarejestrować się na Aleo, otwartej platformie transakcyjnej dla firm. Dzięki temu będą mogli Państwo sprawdzać koszt wcześniejszych wypłat oraz elektronicznie zlecać sfinansowanie wybranych faktur.

Szczegóły na www.aleo.com. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Infolinią Aleo.

KONTAKT

e-mail: pomoc@aleo.com

infolinia Aleo: (+48) 801 573 073, (+48) 32 603 73 73 (pon.-pt. 8:00-17:00)