Zarządzanie płatnościami – ALEO

Elastyczne zarządzanie płatnościami poprzez platformę ALEO
Płatności? Cash flow? Wszystko masz pod kontrolą!

Po zarejestrowaniu się na platformie i przyjęciu zaproszenia od odbiorcy, czyli NGLT, każdorazowo będziesz mógł zarządzać operacjami finansowymi oraz korzystać z bardzo użytecznych i opłacalnych dla Twojej firmy narzędzi. Northgate Logistics wprowadza dla dostawców kolejne rozwiązanie usprawniające współpracę, a przede wszystkim korzystnie wpływające na ich płynność finansową. Program finansowania dostawców poprzez platformę transakcyjną dla firm ALEO jest już wykorzystywany przez pierwszych partnerów naszej grupy.

To bardzo wygodne narzędzie do zarządzania płatnościami, które – co ważne – nie tylko pozwoli skutecznie pilnować naszym kooperantom bezcennego cash flow, ale też utrzymywać pełną kontrolę nad transakcjami i kosztami finansowania ich poprzez ALEO. Wielką zaletą tej platformy jest pełna transparentność kosztów takich operacji, dzięki czemu jak na dłoni widzimy wynikające z nich korzyści – wyjaśnia Anna Krzyśko-Vasković, prezes zarządu Northgate Logistics. – Nasza firma podpisała umowę o Finansowanie Dostawców z ING Bankiem Śląskim S.A. Na jej podstawie bank może zapłacić za wystawione na NGLT przez dostawców faktury, jeszcze przed terminem ich płatności. Oczywiście, każdorazowo to nasz partner decyduje, które faktury sfinansować korzystając z tego programu – dodaje.

Ile to kosztuje?

Jeżeli dostawca NGLT chciałby otrzymać środki przed terminem wynikającym z faktury, Bank przeleje na jego rachunek kwotę należności pomniejszoną o koszt finansowania. Koszt będzie mu znany wcześniej, co pozwoli podjąć decyzję, które faktury chce sfinansować w programie Finansowania Dostawców (patrz: ilustracje poniżej). Im krótszy czas do terminu płatności faktury, tym koszt ten jest niższy. Wcześniejszą wypłatę można zlecić na minimum 5 dni roboczych przed terminem wskazanym na fakturze.

Ważne! Jeżeli płatność za fakturę ma nastąpić w terminie z niej wynikającym, partner NGLT nie poniesie żadnych kosztów.

Jak skorzystać z usługi Finansowanie Dostawców?

Jak skorzystać z usługi Finansowanie Dostawców?

Jak sfinansować fakturę?

Jak sfinansować fakturę?

Za co dostawcy cenią Finansowanie Dostawców?

Split payment? To nie problem!

Mechanizm podzielonej płatności (split payment) jest dostępny w Finansowaniu Dostawców dla faktur VAT w PLN. Decyzję o sposobie płatności podejmuje Twój odbiorca podczas wprowadzania faktury na Aleo. W momencie zlecania faktury do finansowania zwróć uwagę na informacje zawarte na ekranie zlecania – będzie tam informacja, czy dana płatność zostanie zrealizowana w mechanizmie podzielonej płatności.

Co zyskuje partner NGLT?

Argumentów „za” jest wiele, a wśród najważniejszych należy wymienić:

  • Pieniądze od ręki bez formalności i umów z bankiem (w różnych walutach)
  • Zmniejszone ryzyko niezapłaconej w terminie faktury
  • Bieżący dostęp do informacji o fakturach i zleconych płatnościach
  • Przewidywalny koszt widoczny jeszcze przed zleceniem finansowania

Dołącz do ALEO – to proste!

Wystarczy zarejestrować się na Aleo, otwartej platformie transakcyjnej dla firm. Dzięki temu będą mogli Państwo sprawdzać koszt wcześniejszych wypłat oraz elektronicznie zlecać sfinansowanie wybranych faktur.

Szczegóły na www.aleo.com. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

KONTAKT

Beata Krzyżanowska

faktoring@northgatelogistics.pl

telefon: +48 696 001 507